Lincoln Town Car 120

18. října 2009 v 14:10 | Sláva Laskov |  Lincoln
A teď něco z bohatšího soudku. Lincoln Town Car 2004 patří mezi nejluxusnější limuzíny dnešní doby. V tomto článku budu spíš popisovat výbavu, jelikož se rozepisovat o jízdních vlastnostech by zřejmě nemělo cenu, jelikož se jedná o 8,5 metrový vůz pro VIP osoby. Takže:

Jak jsem již uvedl, jedná se o 8,5 metrovou limuzínu americké značky Lincoln, pro maximálně 12 cestujících. Lincoln se už od roku 1917 zábývá výrobou luxusních automobilů a limuzín. Je tedy jasné, že podstatná část automobilu se nachází spíše uvnitř.
Vnějšek Town Caru 120 zdobí dlouhá světla, a řada chromovaných prvků. ,,Anonymita", pro cestující uvnitř vozu je zajištěna 9 tónovanými skly po stranách a vzadu. Zajímavostí na ,,stodvacítce" je, že celá střecha působí dojmem, že je z kůže. Bohužel však tento fakt, nemohu potvrdit. Koncová světla s logem Lincoln, působí důstojně, stejně jako místo pro poznávací značku, které je obklopeno chromem shora, a velkými koncovými světly po stranách.

Uvnitř nás čeká neskutečné pohodlí. V zadní části vozu se nachází bar (z ořechového dřeva)/salonek, který je oddělen od řidiče skleněnou tónovanou clonou. Sedadla jsou ve tvaru písmene J, jsou z černé nebo béžové lakované kůže. O audio a video zábavu se starají 3 LCD televizory a audio systém Kenwood s DVD/CD/MP3 přehrávačem. Tónovaná skla propouští málo slunečních paprsků, tudíž lze využít neonové osvětlení s funkcí "hvězdné oblohy". Nejen že se tedy svezete v luxusní limuzíně se špičkovou výbavou, ale budete si moci zpříjemnit cestu pohledem na ,,virtuální" noční oblohu. Automobil má mimo jiné dva klimatizační okruhy (část řidiče vpředu a část vzadu pro cestující). Jedná se o automatickou digitální klimatizaci. Nechybí ani komunikátor (interkom) mezi řidičem a posádkou.

Nemohl jsem si tedy nakonec odpustit pohled pod kapotu. Town Car 120 pohání vidlicový osmiválec V8 o objemu 4,6l (218k), se vstřikováním EFI , čímž vyvine 190 km/h vzhledem k váze 2,8t. O převod se stará čtyřstupňová automatická převodovka (víc skutečně není třeba), která sílu předává na zadní nápravu.
Vůz uvedený na obrázcích byl k pronájmu, ale slouží i jako pojízdná reklama.

Foto: Koncová světla Town Caru jsou zdobena logem Lincolnu


Autor: Sláva Laskov
Foto exteriéru: Sláva Laskov
Foto interiéru: www.cila.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama